background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

Pokazy z fizyki i lekcja historii w obozie zagłady na Majdanku

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia. Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesęcznym okresie wakacyjnej laby i beztroski.
W poniedziałek, 3 września 2018 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach uroczyście powitali nowy rok szkolny 2018/2019. p>

Czytaj więcej...

Wycieczka do Grecji

W dniach 6-13 maja 2018r. grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach wyruszyła w podróż do świata kultury antycznej, czyli do Grecji. Program wyjazdu obejmował wizytę w jednym z klasztorów Meteora, Delfach, Atenach, Peloponezie, Koryncie oraz Mykenach.
W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej przejechali przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch, gdzie zwiedzili sanktuarium oraz cmentarz wojskowy w Loreto. Następnie udali się do Ankony i odwiedzili pięknie zdobiony średniowieczny kościół Santa Maria della Piazza, okazały budynek Loggia dei Mercanti oraz monumentalny rzymski Łuk Triumfalny Trajana.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" w Białobrzegach

mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

w dniu 3 września 2018 roku.

Porządek:

1. Godzina 8.00 – Msza Święta w intencji młodzieży w Kościele w Białobrzegach

2. Godzina 9.00 – Uroczystość szkolna przed budynkiem Liceum.

3. Godzina 9.20 – Spotkanie z wychowawcami.

 

Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele i Wychowawcy

Gimnazjaliści na Dniu Otwartym Liceum

Mimo tego, że gimnazjaliści od lat mijają na korytarzy szkolnym swoich starszych kolegów, w dniu 24 kwietnia 2018 r. skorzystali z zaproszenia i uczestnicyzli w dniu otwartych drzwi zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

 

Czytaj więcej...

„Każdy koniec jest nowym początkiem”

W czwartkowe popołudnie, 21 czerwca 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach. Uroczystość uświetnili swą obecnością zacni goście: Ksiądz Proboszcz – Artur Hejda, wicestarosta - Pan Ireneusz Gumowski, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy- Pan Sławomir Bielecki, dyrekcja Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” - Pani Iwona Śliwa oraz Pani Anna Zasławska, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie 3 edycji „TYGODNIA ZIEMI”

Od 9 kwietnia do 13 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej i Niepublicznej Szkole Podstawowej „ Siódemka” odbył się Tydzień Ziemi, który organizowany jest już po raz trzeci w naszej szkole. Dlaczego akurat w tym czasie jest on przeprowadzany? Ponieważ 22 kwietnia obchodzimy międzynarodowy Dzień Ziemi, a właściwie międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje. W tym roku Dniu Ziemi przyświecało hasło ,,Świat bez plastikowych zanieczyszczeń”.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa, Energylandii i Oświęcimia

Dnia 13 czerwca 2018 grupa wycieczkowiczów z "Siódemki" wyruszyła na trzydniowe zwiedzanie południa Polski. Pierwszym miejscem na mapie naszej eskapady znalazł się Kraków wraz z Wawelem, stare miasto oraz przepiękny Kazimierz. Tutaj poznaliśmy historię zabytków, samego miasta Kraków wraz z historią mieszkających tam Żydów. Późnym popołudniem zakwaterowaliśmy się w uroczych domkach w Zatorze. Drugi dzień spędziliśmy w parku rozrywki - Energylandii, gdzie mogliśmy wypróbować wiele atrakcji, m.in. "Speed Water Coaster" i "Formuła 1 Rollercoaster". Po miło spędzonym tu czasie, udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie Wadowic i słynne kremówki.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki zimowej sesji olimpiady przedmiotowej OLIMPUS!

W dniach 08 -12.01.2018 r. uczniowie klasy VII, II oraz III Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach przystąpili do zmagań konkursowych w ramach sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS, który promuje uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę.
Uczestnicy olimpiady w kolejnych dniach przystępowali do rozwiązywania testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, historia, chemia, fizyka, przyroda, biologia, geografia. Do każdego pytania w teście podano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie z powodu przyznawania punktów minusowych.
W zimowej sesji konkursu dyplomy laureata oraz nagrody książkowe uzyskały uczennice klasy III: Nina Piechota – język polski oraz matematyka Wiktoria Trynkos – fizyka oraz matematyka

Czytaj więcej...

Siódmaki na kajakach!

W czwartek, 7 czerwca 2018r. klasa siódma Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” uczestniczyła w integracyjnym spływie kajakowym rzeką Pilicą na trasie Przybyszew - Białobrzegi. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wyruszyliśmy razem z naszą wychowawczynią panią Agatą Kacprzak, panią Milena Sobania oraz ratownikami WOPR’u. Mimo niskiego stanu wody i trudności z pokonaniem niektórych odcinków trasy, każdy sobie świetnie poradził. Płynąc podziwialiśmy malowniczą dolinę rzeki Pilicy. Zmęczeni i głodni dotarliśmy do stanicy białobrzeskiego WOPR-u, gdzie czekało na nas już ognisko. Chłopcy pomogli ratownikom czyścić kajaki a dziewczyny piekły kiełbaski. Po ognisku cała klasa integrowała się podczas wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates