background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA SIÓDEMKI

W piątek, 7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Siódemka” razem z wychowawczynią Panią Anna Zasławską wybrali się na niesamowitą wycieczkę klasową z okazji „Mikołajek”.
W Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, uczniowie obejrzeli wystawę pod tytułem ,,Radomianie na drodze do niepodległej”, która miała na celu pokazać mieszkańcom Radomia i regionu czas odzyskiwania niepodległości, ukazać postawy naszych wielkich poprzedników. Przewodnik wprowadził gimnazjalistów w tą historię, mogli zobaczyć jak żyli ludzie w tamtych czasach i jak walczyli o wolność.

Podziwiając Rynek Starego Miasta w Radomiu spacerem dotarli do Galerii Słonecznej gdzie w Multikinie obejrzeli długo wyczekiwany film ,,Robin Hood - początek”. Była to opowieść inna niż wszystkie, które dotychczas znali. Byli pod wrażeniem świetnej ekranizacji oraz efektów specjalnych. Po seansie w Centrum Rozrywki MK Bowling czekała na uczniów kolejna Mikołajkowa atrakcja – kręgle. Siódemkowicze stoczyli przyjacielską rozgrywkę, pełną emocji i wrażeń. Wracając do domu śpiewali wraz z kierowcą i opiekunem największe polskie przeboje!

Kuba Kamiński
Julia Kostrzewa
Sandra Bolek

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates