background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

INFORMACJA!


 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Siódemka” nie bierze udziału w strajku nauczycieli.

Lekcje i egzaminy odbywają się zgodnie z planem i harmonogramem egzaminów.

 

                                                                                          Dyrektor Szkoły

 


 

Ho, ho, ho… przez komin do… LO!

6 grudnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Białobrzegach odbył się okolicznościowy konkurs. Każda klasa miała za zadanie przebrać się tak, by swoim wizerunkiem stworzyć przedświąteczną atmosferę.
Do każdej z sal lekcyjnych zawitała komisja, w skład której weszła Dyrekcja w asyście św. Mikołaja wraz ze Śnieżynkami. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz zaangażowaniem w wykonanie zadania. Dlatego, nie było łatwo wyłonić zwycięzcę. Jednak najlepiej wypadła klasa 1C1. Drugie miejsce zajęła klasa 3D, a na trzecim uplasowały się ex aequo klasy 1b oraz 2c. Nie tylko zwycięzcy zostali nagrodzeni, bowiem tego dnia każdy uczeń otrzymał słodycze a niektórzy… rózgi ;)

Czytaj więcej...

Frauentag – czyli o kobietach po niemiecku!

O kobietach wiele już powiedziano, wierszy napisano, piosenek ułożono… Dlatego jeden z najpiękniejszych dni w roku, czyli piątek, 8-go marca 2019 r. stanowił świetną okazję, aby na lekcji języka niemieckiego zaprezentować sylwetki znanych pań z krajów niemieckiego obszaru językowego.

Czytaj więcej...

Z ortografią za pan brat – Laureaci konkursu DYKTANDO 2018

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych IX Białobrzeskiego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Białobrzegów DYKTANDO 2018 znalazła się uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach – Julia Łukasiewicz z kl. VII. Autorem tekstu dyktanda jest Pan Profesor Andrzej Markowski – członek Rady Naukowej Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy konkursu musieli między innymi wykazać się znajomością zasad pisowni łącznej i rozdzielnej, poprawnie zapisać nazwy geograficzne oraz nazwy „przedstawicieli” flory i fauny.

Czytaj więcej...

PRÓBNY EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

kon

W dniach 21 – 23 listopada 2018r. w naszej szkole odbędzie się próbny egzamin ośmioklasisty organizowany przez wydawnictwo Nowa Era.

Siódemkowicze będą mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił przed egzaminem właściwym.

21.11.2018r. (środa) – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

22.11.2018r. (czwartek) – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

  • 23.11.2018r. (piątek) – egzamin z języka angielskiego, który trwa 90 minut.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także wnosić, a tym bardziej używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎ 

Powodzenia Siódemkowicze!!! 

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Półmetek roku szkolnego już za nami, zatem czas na podsumowanie efektów wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Jak zawsze, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" w Białobrzegach, godnie reprezentowali swoją szkołę i miasto, osiągając wiele sukcesów, zdobywając nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach i projektach. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz zagospodarowanie uczniom wolnego czasu.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA SIÓDEMKI

W piątek, 7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Siódemka” razem z wychowawczynią Panią Anna Zasławską wybrali się na niesamowitą wycieczkę klasową z okazji „Mikołajek”.
W Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, uczniowie obejrzeli wystawę pod tytułem ,,Radomianie na drodze do niepodległej”, która miała na celu pokazać mieszkańcom Radomia i regionu czas odzyskiwania niepodległości, ukazać postawy naszych wielkich poprzedników. Przewodnik wprowadził gimnazjalistów w tą historię, mogli zobaczyć jak żyli ludzie w tamtych czasach i jak walczyli o wolność.

Czytaj więcej...

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates