background

Pedagog szkolny

Zajęcia integracyjne

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów integracja oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

integracjaTratwa”, „Konferencja prasowa”, „Tropikalny las”, „Stonoga” i wiele innych - to zadania jakie stały przed uczniami klas pierwszych podczas zajęć integracyjnych. Wyszli oni z nich zwycięsko.

 

Adaptacja do warunków szkoły, nauczycieli, kolegów to wyzwanie jakiemu muszą sprostać pierwszaki w nowym roku szkolnym.  W miarę bezstresowym przejściu z gimnazjum do szkoły ponadgimnazjalnej, pokonaniu lęków i obaw z tym związanych, świadomym włączeniu się do grona rówieśników, zapoznaniu z wymaganiami nauczycieli oraz ich metodami nauczania pomaga uczniom uczestnictwo w  zajęciach integracyjnych.

W tym roku w naszej szkole składały się one z kilku etapów.

Pierwszy to spływy kajakowe. Ich celem było poznanie walorów krajoznawczych i turystycznych szlaku wodnego rzeki Pilicy. Niektórzy stawiali pierwsze kroki w kajakarstwie, więc zabawy było co niemiara. Malownicza trasa i piękna pogoda wprawiły wszystkich w dobry humor. Duży wysiłek fizyczny, każdorazowo kończyło ognisko i pieczenie kiełbasek.

Nie trzeba szukać odległych miejsc, żeby poczuć smak dobrej zabawy. Klasa IC w poszukiwaniu przygody, z okazji dnia chłopaka wyruszyła na paintball. Wszystko przebiegło zgodnie z ustalonym planem. Nikomu nic się nie stało, tzn. "nie został ranny", chociaż stoczono 4 zacięte bitwy i każdy czuł,  że zwyciężył.

Klasy ID, IB i IG Dzień Chłopaka świętowały w kinie i na kręgielni. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko zabawa, ale także sport oraz świetna forma aktywnego spędzania czasu. Pełni wrażeń i emocji wrócili z uśmiechem na twarzach do szkoły, myśląc już o kolejnym wyjeździe.

Warsztaty aktywizujące pod hasłem „Budowanie i kształtowanie tożsamości grupy” zamykały program adaptacyjny. W trakcie spotkań uczestnicy  mieli okazję lepiej poznać swoje zainteresowania i możliwości, cenione wartości i cechy, poczuć się pewniej w swojej klasie.

Możemy śmiało powiedzieć, że integracja była udana, uczniowie zadowoleni, a czas który przeznaczyliśmy na zapoznanie się, pomógł nam na odnalezienie się w nowej szkole i sytuacji.

 

{gallery}integracja{/gallery}

 

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates