background

Bezpieczna Szkoła


Projekt Bezpieczna Szkoła ma na celu przekazanie jak najszerszej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa internetowego najmłodszych użytkowników oraz pobudzenie świadomości opiekunów na temat zagrożeń, na które narażone są dzieci, a które mogą wpłynąć na ich rozwój.

 

 


BEZPIECZNY INTERNET

 

W czasach szybkiego rozwoju technologicznego narażeni jesteśmy na takie zagrożenia, o których nigdy wcześniej nikt by nawet nie pomyślał. Internet jest światem rządzącym się własnymi prawami, w którym użytkownicy często wykorzystują swoją anonimowość nie zawsze w dobrej intencji. Takie zagrożenia, jak zawieranie nieodpowiednich znajomości, trafianie na niewłaściwe strony internetowe czy wirtualna przemoc to zaledwie niewielka część zagrożeń, z jakim mogą spotkać się dzieci w Internecie. Aby temu zapobiec, istotne staje się wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi w walce z niebezpieczeństwami w sieci.

10 przykazań bezpiecznego Internetu:

 

Pamiętaj, że w Internecie:

Nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz.

Nie przeglądaj stron oznaczonych ostrzeżeniami o nieodpowiedniej treści.

Nie podawaj danych osobowych na podejrzanych stronach.

Nie klikaj w podejrzane linki.

Pamiętaj swoje hasła i ich nie udostępniaj osobom trzecim.

Nie ignoruj ostrzeżeń zapory sieciowej.

Przestrzegaj ostrzeżeń programu antywirusowego.

Pobieraj tylko legalne pliki.

Nie udostępniaj dokumentów nie należących do Ciebie.

Pamiętaj o przestrzeganiu zasad dobrego wychowania kiedy surfujesz po Internecie.

 

 

Ile najdłużej wytrzymasz bez internetu?

Temat uzależnienia od Internetu jest szczególnie aktualny w wakacje. Z badań CBOS wynika, że ponad połowa polskich uczniów spędzi dwa miesiące w domu, z czego znaczna część przed komputerem. By sprawdzić jak kwestia nadużywania Internetu przedstawia się w Polsce, grupie warszawskich uczniów w przedziale wiekowym 8-16 lat, twórcy pakietu zabezpieczeń ArcaVir zadali pytanie „Jak długo potrafisz wytrzymać bez Internetu?”

2022  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates