background

Aktualności biblioteki

IRENA SENDLEROWA – MATKA DZIECI HOLOCAUSTU

Wystawa w czytelni biblioteki szkolnej

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Literackie Walentynki w Bibliotece Szkolnej

14 lutego 2018 r. odbył się finał konkursu „PARY LITERACKIE”, który trwał od 6 do 13 lutego. Zadaniem uczniów było odgadnięcie 25 słynnych par . Na przygotowanych kuponach należało wpisać imiona bohaterów lub tytuł utworu. W konkursie wzięło udział 57 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej i Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka”. Kupony z odpowiedziami oddało 45 uczniów, w tym 11 znało wszystkie prezentowane pary. Otrzymali oni dyplomy uznania, a drogą losowania przydzielono dwie nagrody książkowe dla Wiktorii Cichockiej z IIa i Rafała Śliwy z III Gim.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Bibliotece szkolnej można przeczytać ciekawy artykuł Wigilie Wielkich Polaków (według tekstu Barbary Wachowicz). Zorganizowano również konkurs dla uczniów Liceum i Niepublicznej Szkoły Podstawowej na najpiękniejsze życzenia świąteczne. Jury w składzie Pani Dyrektor Milena Sobania, Małgorzata Karasińska oraz Anna Fołtyn wyłoniło zwycięzcę Konkursu - uczennicę klasy I A Melanię Sęk, która otrzymała nagrodę książkową. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali Pochwały Wychowawcy Klasy, a teksty ich życzeń publikujemy poniżej.
Nauczyciele Bibliotekarze

Czytaj więcej...

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI!!!

Internet nie jest tylko miejscem rozrywki. Za jego pośrednictwem załatwiamy różne ważne sprawy. Dbajmy wówczas, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do istotnych informacji. To niełatwe, ponieważ w takcie podróży po sieci mimowolnie pozostawiamy po sobie ślady. Warto się zapoznać z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Wystawa informacyjna w czytelni Biblioteki Szkolnej pozwala usystematyzować i utrwalić wiedzę na temat rodzajów zagrożeń i zabezpieczeń.

 

 

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates