background

Rozpoczęcie zajęć w Szkole Promocji Zdrowia połączone z integracją klasy

Dnia 1-ego października klasa pierwsza o profilu biologiczno-chemicznym wyruszyła rano na wycieczkę do Radomia pod opieką wychowawcy p. Anny Kicior oraz pedagoga szkolnego pani Katarzyny Rożek. 

Na początku pojechaliśmy do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego , gdzie rozpoczęliśmy swoją naukę w Szkole Promocji Zdrowia. Tam pan inspektor z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przeprowadził naszą pierwszą lekcję, która dotyczyła zagrożeń płynących z zatruć grzybami. Poznaliśmy gatunki grzybów trujących i ich wpływ na nasz organizm.

 Koleją lekcję o tematyce badania piersi, przeprowadziła dla nas pani położna. Każdy z nas mógł przećwiczyć takie badanie na dostępnym dla nas fantomie szkoleniowym. . Bardzo chętnie braliśmy udział w tych lekcjach. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia. 

Po wizycie w szpitalu udaliśmy się do kina na film pt."Nigdy nie jest za późno". Nasz wyjazd był doskonałą okazją do lepszego poznania się, nawiązania kontaktów w klasie. Sprawdziliśmy się także jako grupa, poprzez wspólne działanie oraz podejmowanie decyzji. Nasza pierwsza wycieczka była bardzo udana.

Wiktoria Urynek kl.Id

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates