background

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego - Święto Szkoły

28 września 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Podziemnego Państwa Polskiego, która jest jednocześnie świętem naszej szkoły. Jest także okazją, aby uczniowie klas pierwszych przyjęli ślubowanie. Apel rozpoczął się o godzinie 11:30. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIa pod kierownictwem prof. Anety Pastuszki. W uroczystości udział wzięli uczniowie liceum oraz gimnazjum, grono pedagogiczne oraz nasi emerytowani nauczyciele, przedstawiciele gminy i starostwa powiatowego oraz reprezentanci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Józefa Becka „WSZYSCY JESTEŚMY ŻOŁNIERZAMI!” wypowiedziane w komunikacie obwieszczającym rozpoczęcie II wojny światowej.

Program artystyczny oparty był na tekście Anny Świrszczyńskiej „Budując barykadę” oraz na fragmentach wiersza Tadeusza Gajcego „Do potomnego”. Spektakl otworzył utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Znów wędrujemy” zaśpiewany przez uczennicę klasy IIIc – Aleksandrę Stykowską. Po części artystycznej klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte w progi społeczności naszej szkoły. Ślubowanie zostało przyjęte przez Panią Dyrektor – Iwonę Śliwę i zaproszonych gości. Świadkami tego aktu Pani Dyrektor uczyniła emerytowanych nauczycieli i całą społeczność szkolną. Uroczystość zakończyła się o godzinie 12:15 przemowami zaproszonych gości.

Karolina Wrzesińska i Monika Piotrowska (klIIa)

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates