background

XVI finał Międzypowiatowgo Konkursu Języka Angielskiego

W dniu 23 maja 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, odbył się XVI finał Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowany przez Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży. W finale uczestniczyli uczniowie szkół z Lipska, Zwolenia, Pionek, Kozienic oraz naszego Liceum: Kaja Matysiak z klasy IIb, Nina Piechota z klasy Ic1 i Aleksander Kret z klasy Ia. Finał rozpoczął się od testu leksykalno-gramatycznego na poziomie rozszerzonego egzaminu maturalnego. Następnie uczniowie przystąpili do części ustnej również w formie ustnego egzaminu maturalnego.

Po zakończeniu pracy komisji konkursowej nastąpiła część oficjalna i rozdanie nagród laureatom. Najwyżej z naszych uczniów uplasował się Aleksander Kret ponieważ był czwarty. Jak wszyscy przyznali część pisemna była bardzo trudna a dyrektor ZS nr 1 z Kozienic pan Ryszard Zając pogratulował wszystkim tak ogromnej wiedzy i dodał, iż udział w finale jest dla każdego z uczestników dużym sukcesem. Nasi pozostali uczniowie uplasowali się w czołówce uzyskując pamiątkowe wyróżnienia. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje i przyda się na maturze. Gratulujemy!
Marek Gorczyca

 

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates