background

KREW DAREM ŻYCIA

13 marca 2019 roku odbyła się w naszym liceum trzecia w tym roku szkolnym akcja honorowego dawstwa krwi. Tym razem dawcy oddawali krew dla siedmioletniej Marty Malewicz. W trakcie prowadzenia zbiórki krwi istniała możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji ustawiła się duża kolejka chętnych do oddania krwi. Wśród dawców pojawili się oprócz naszych uczniów, absolwenci naszego liceum, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz mieszkańcy Białobrzegów i okolic. Krew oddała również nasza Pani Dyrektor Iwona Śliwa. W sumie zgłosiło się 60 osób, z których 44 zakwalifikowały się do oddania krwi. Dzięki tak licznej grupie dawców udało się zebrać jej aż 19 800 ml. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie w czerwcu.

Agnieszka Walczak i Anna Fołtyn

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates