background

UCZNIOWIE KLASY IIB1 Z WIZYTĄ U GOMBROWICZA

W czwartek, 21 lutego 2019 roku uczniowie klasy IIB1 pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Rożek wyjechali na wycieczkę do Radomia. Głównym jej punktem była wizyta w Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Pani przewodnik oprowadziła nas po muzeum, które mieści się w rezydencji pałacowej z 1914 roku, w zachowanym prawie nie naruszonym stanie. Poznaliśmy życiorys Witolda Gombrowicza, oraz jego twórczość. Mieliśmy możliwość zobaczyć dawny pokój pisarza oraz przedmioty codziennego użytku, takie jak: szachy, laskę, ulubione fajki, maszynę do pisania i wiele innych. Podczas zwiedzania pani przewodnik nawiązała także do dokumentów, fotografii, filmów, pamiątek rodzinnych, a także cytatów literackich, będących częścią ekspozycji muzealnej.

Ciekawym miejscem okazała się CzyStelnia, czyli czytelnia w łazience, w której można sięgać po ulubione książki Gombrowicza stojące na półkach obok wanny.
Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nasza wizyta w Muzeum Gombrowicza była dobrym początkiem do wprowadzenia nas w twórczość pisarza.

Hubert Bogumił kl. 2B1

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates