background

„WDZIĘCZNI ZA NIEPODLEGŁOŚĆ”

11 listopada to wyjątkowy dzień w naszym kraju - rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To jednocześnie jedna z najważniejszych, radosnych dat w polskim kalendarzu historycznym. W tym roku obchody tej rocznicy są wyjątkowe, nie co dzień świętuje się setną rocznicę odzyskania niepodległości.
13 listopada 2018 roku społeczność szkolna: uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Pan Zbigniew Sobczak, członek zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Radom Pan Edward Koleja oraz członek zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy AK Pan Maciej Jarosiński zgromadzili się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, aby wspólnie uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Oprawę artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy ID, wspomagani przez koleżanki z klasy IB, IC, IC1, IIA i IIC. Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości było wprowadzenie zgromadzonych w atmosferę wydarzeń, które poprzedzały datę 11 listopada 1918 roku. Recytatorzy przypomnieli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Uczennice klasy IB, IC1, IIA i IIC zaprezentowały pieśni patriotyczne, które wprowadziły zgromadzonych w podniosły nastrój. Artystycznym dopełnieniem był taniec z flagami w wykonaniu uczniów z klasy ID.

Natalia Krawczyk

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates