background

Każdy może zostać Herosem i pomagać potrzebującym choćby od zaraz!

Taką możliwość dają nam akcje charytatywne, choćby „Szlachetna Paczka”, której wolontariusze działają na rzecz ludzi ubogich, samotnych, dotkniętych nieszczęściem lub chorobą. 25 października 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami wolontariatu „Szlachetnej Paczki” rejonu białobrzeskiego. Olga, Sandra i Małgosia – które już są w wolontariacie – opowiedziały wówczas uczniom, jak wygląda droga działania w projekcie, jak stać się wolontariuszem i na czym polega praca takiej osoby.

 

To bardzo proste! Można pomagać na wiele sposobów. Pełnoletnie osoby mogą odwiedzać potrzebujące rodziny, rozmawiać z nimi, szukać dla nich darczyńców. Młodsi mogą pomóc w organizacji finału „Szlachetnej Paczki”, który odbędzie się 8-9 grudnia 2018r. w sali gimnastycznej PSP w Suchej. Wówczas będą miały miejsce:
• występy uczniowskie, (może masz jakiś talent i chcesz się nim z nami podzielić?)
• poczęstunek dla przybyłych gości, (a może cos ugotujesz, upieczesz, by w ten sposób podziękować darczyńcom zakupującym paczki dla rodzin?)
• dzielenie się upominkami, (albo wykonasz ręcznie jakieś magiczne ozdoby choinkowe czy inne drobne upominki dla darczyńców?)
• i, co najważniejsze, noszenie i rozwożenie paczek do rodzin, do czego potrzeba nie lada siły.

Na terenie szkoły odbywa się też zbiórka żywności i artykułów dla potrzebujących. Każdy, kto chciałby włączyć się do działań, może wybrać najdogodniejszy ku temu sposób, dając w projekcie swoje 100%.
Wszelkie inne ważne informacje o spotkaniach wolontariuszy oraz szczegóły działań znajdują się na stronach: 
www.szlachetnapaczka.pl 
www.superw.pl 
www.facebook.com/szlachetnapaczkarejonbialobrzegi 
www.facebook.com/groups/SuperW/ 
oraz u lidera rejonu - Katarzyny Zalewskiej www.facebook.com/katarzyna.zalewska.1829, a także bezpośrednio u wolontariuszy: Sandry Miodowskiej i Małgosi Górskiej.

Już dziś możesz zostać superbohaterem! Nie zastanawiaj się, tylko ruszaj do działania!

Zachęcamy serdecznie.

Lider Rejonu Białobrzegi „Szlachetna Paczka” – Katarzyna Zalewska

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates