background

WIELKI POLAK Z WADOWIC

16 października 2018 roku minęło 40 lat od wyboru kardynała ks. Karola Wojtyły na papieża – głowy Kościoła powszechnego. Pierwszy papież – Słowianin, Polak z dalekiego kraju, ale jakże bliskiego duchem wiary i Ewangelii.
Dziękując Bogu za dar Papieża, który zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, o którym nie sposób mówić w ogromnym skrócie, był papieżem prowadzącym ku Bogu przez prawdę o człowieku.

W tak szczególnym dniu w Bibliotece szkolnej pod kierunkiem Pani Bożeny Nowocień uczennice z klasy 3Gm przygotowały wystawę przybliżającą najważniejsze wydarzenia z życia Wielkiego Polaka – Piotra naszych czasów oraz zaprezentowane zostały książki ze szkolnego księgozbioru napisane przez Karola Wojtyłę, Papieża czy innych autorów.
O godzinie 10.45 maturzystki z klasy 3EB przedstawiły prezentację multimedialną o świętym Papieżu przygotowaną pod kierunkiem Pana K. Winiarczyka.
Ostatnim punktem spotkania było ogłoszenie wyników Ogólnoszkolnego Konkursu pt: „Życie, pontyfikat i twórczość Jana Pawła II” w którym udział wzięło ok. 150 uczniów. Testy konkursowe oceniła Pani dr Wiesława Buczek i wyłonionych zostało 17 osób, których prace należały do najwyżej punktowanych. Z grona wyróżnionych drogą losową wyłoniono zwycięzcę oraz przyznano nagrody ufundowane przez Organizatorów. Nagrodą szczególną była „Pochwała Dyrektor Szkoły”.

Uczennice kl.3G

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates