background

Siedemnasty marca ważnym dniem w życiu naszej szkoły

Już od czasów dwudziestolecia międzywojennego imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego były w Polsce obchodzone z czcią. Z tej okazji czworo uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach wraz z nauczycielem, panem Markiem Gorczycą, spotkało się w Warszawie z Piłsudczykami i sztandarami innych szkól.

Delegacja naszej szkoły przybyła pod pomnik Marszałka, by tam, ze sztandarem placówki uczestniczyć w powitaniu zebranych oraz wręczeniu odznaczeń. Z placu Marszałkowskiego przeniosła się do kościoła, by tam brać udział w mszy świętej, po której odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Piłsudczykom. Po wysłuchaniu przemówień związanych z samym Marszałkiem, ale też z działalnością organizacji, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Młodzież Liceum pokazała, że imię szkoły ma dla niej znaczenie. Pamiętamy o wielkich postaciach historycznych oraz o tych, którzy dla naszej Ojczyzny zrobili więcej niż byli w stanie. Było to, bez wątpienia, wspaniałe doświadczenie.
Członek Samorządu Uczniowskiego
Marta Koperska kl. 2A

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates