background

Booktalking – Gawęda o książce – III edycja

Zmagania czytelnicze – Booktalking – Gawęda o książce odbyły się 16 marca . Wzięło w nich udział 11 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej i 5 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka”.
Wszystkie prezentacje były ciekawe, więc wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały Dyrektora szkoły i oceny bardzo dobre lub celujące z języka polskiego.

Kto zwyciężył?

I miejsce zajęła Angelika Śmielewicz z klasy IB1 , która prezentowała książkę „Idealna” Magdy Stachuli,
drugie miejsce ex aequo należało do Marty Koperskiej z II A – „Ojciec chrzestny” Mario Puzo i Julii Bartosz z I C – „Rywalki” Siery Cass,
a trzecie zajęli koledzy z II D – Jakub Pawłowski mówiący o książce „Kamil Glik- liczy się charakter” Michała Zapartowicza oraz Bartłomiej Sadzik opowiadający o „Profesjonalnym przygotowaniu mentalnym i motorycznym piłkarzy” Dawida Piątkowskiego i Leszka Dyi.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wybrane książki na tle humorystycznej dekoracji, którą tworzyło „Dziesięć praw czytelnika według Daniela Pennaca”, zawartych w eseju o książkach i sprawach okołoksiążkowych „Jak powieść”. Rysunki wykonała uczennica klasy II D Aleksandra Biedrzycka, a profesjonalnie poprowadziła konkurs Katarzyna Jasik z III C z pomocą operatorów technicznych Wiktora Jarosińskiego z IC i Jakuba Kacprzaka z I B.

Organizatorzy: Anna Fotyn i Małgorzata Karasińska

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates