background

Uczniowie LO na lekcji samorządowej z burmistrzem

Kto wybiera Burmistrza? Ile mamy Radnych? Ile jest sołectw w gminie Białobrzegi?.... itp. informacje uzyskali dziś nasi uczniowie na lekcji o „Samorządzie terytorialnym” w Urzędzie Miasta i Gminy Białobrzegi. Lekcje przeprowadził burmistrz Adam Bolek.
Uczniowie uczestniczyli w sztucznie zaaranżowanej na potrzeby zajęć - sesji Rady Miasta i Gminy. Odgrywali oni role Burmistrza, Przewodniczącego Rady, Radnych, Sołtysów, Dyrekcji i Naczelników. Na początku usłyszeli o uprawnieniach poszczególnych organów gminy. Następnie zostały przeprowadzone wybory burmistrza. Po krótkim zapoznaniu się z programem wyborczym trzech kandydatów na to stanowisko, wybrano Przemysława Rotuskiego z klasy 3A. Po wyborach rozpoczęła się sesja od zaprzysiężenia Radnych i Burmistrza…

Potem nasi radni zadawali pytania nowo wybranemu „Burmistrzowi”, który świetnie był na spotkanie przygotowany. M.in. padło pytanie, kto zagra na tegorocznych dniach majowych? Jak sądzicie kto? Sesja zakończyła się wspólnym wnioskiem popartym przez wszystkich radnych o wystawienie ocen bardzo dobrych uczniom uczestniczącym w zajęciach. Spotkanie zakończył się testem z wiedzy o samorządzie terytorialnym. Wszyscy uczniowie go zaliczyli, a najlepsi zostali nagrodzeni; Piotr Podymniak, Kamil Sieczak, Julia Leśnowolska, Marlena Kalbarczyk, Patrycja Jankowska, Filip Wincewicz, Jakub Dobrzeniecki i Katarzyna Górzyńska. Dziękujemy burmistrzowi Adamowi Bolkowi, że znalazł dla nas czas i zorganizował bardzo ciekawą lekcję, na której nauczyliśmy się bardzo dużo o samorządzie terytorialnym.

Agata Kacprzak

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates