background

ZAWSZE IŚĆ - ROZKAZ KTÓRY MAM WE KRWI

Po raz kolejny z inicjatywy Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mieli możliwość wsparcia akcji ,,Rodacy-Bohaterom'', która stanowiła pomoc w postaci paczek żywnościowych dla Kombatantów na Kresach.
Na drodze do niepodległości, Polska zrodziła wielu bohaterów, którzy walczyli w świętej sprawie. Na Kresach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje stu kilkudziesięciu Żołnierzy niepodległościowych organizacji, w tym Armii Krajowej.

Spotkali się z dosyć nieciekawą sytuacją, wobec czego potrzebna jest im pomoc. Są to ludzie godni podziwu, walczący niegdyś o wolność, a także pielęgnujący pamięć o poległych oraz szerzący poczucie patriotyzmu, które dzisiaj nam wszystkim jest tak bardzo potrzebne. Przez zbieg różnych wydarzeń historycznych, pozostali po wojnie poza granicami RP. Właśnie dla tych ludzi, stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, wymyśliło w 2010 roku akcję ,,Rodacy-Bohaterom'', do której nasza szkoła także dokłada swoją cegiełkę każdego roku. Przez cały grudzień społeczność szkolna miała możliwość wsparcia akcji. Udało nam się uzbierać 30 paczek z różnymi artykułami spożywczymi, do których dołączono własnoręcznie wykonane kartki. Serdecznie dziękujemy poszczególnym klasom, które zechciały pomóc, a mianowicie: IA, IB1, IDE, IIA, IIB, IIC, IIEB, IIIB, IIID, a także III NG i VII NSP. Szczególne podziękowania pragniemy także skierować w stronę pana Wojciecha Nowaka - wójta gminy Promna, który kolejny raz udzielił wsparcia finansowego. Dziękujemy Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach oraz nauczycielom zaangażowanym w pomoc – panu Krzysztofowi Winiarczykowi, pani Agacie Kacprzak, pani Katarzynie Rożek i pani Katarzynie Klejman.

Tekst i foto: KLUB HISTORYCZNY IM. ARMII KRAJOWEJ

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates