background

Maciej Modzelewski laureatem Międzynarodowego Konkursu Literackiego!

maciekZ wielką radością informujemy, iż Maciej Modzelewski, uczeń klasy humanistycznej Ia Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach, otrzymał prestiżową nagrodę w tegorocznym III. Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież Wiersze pisze – Jugend schreibt Gedichte”. Z tej okazji został zaproszony na prezentację laureatów, która odbędzie się 14 listopada 2015 r. w Berlinie w sali klubowej Werkstatt der Kulturen.
W programie finału znajduje się udział w warsztatach literackich z pisarką Dorotą Danielewicz-Kerski, jak również zwiedzanie ojczyzny Goethego oraz Schillera.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie POLin Polki w Gospodarce i Kulturze, które działa aktywnie w Berlinie od roku 2001. Realizuje projekty edukacyjne, artystyczne, muzyczne i gospodarcze oraz wspiera działania innych organizacji polsko-niemieckich.
Należy nadmienić, że III Międzynarodowy Konkurs Literacki „Jugend schreibt Gedichte” realizowany jest przy finansowym wsparciu Pełnomocniczki Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie.

Z tej okazji składamy Laureatowi serdeczne gratulacje!

M. Sobania

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates