background

Zwycięzcy konkursu bibliotecznego na wycieczce do Warszawy

W Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach biblioteka szkolna w roku 2014/2015 ogłosiła konkurs na najlepszą gazetkę, do którego przystąpiły wszystkie klasy naszej szkoły. Nagrodą było dofinansowanie do wycieczki w wybranym dniu października. Jak to zwykle w konkursach bywa zwycięzca jest tylko jeden - w tym przypadku laur zwycięstwa przypadł klasie II b. 

W dniu 29 października 2015 roku wraz ze zwycięską klasą do stolicy naszego kraju udała się klasa II c/d. Obie klasy były pod opieką wychowawców p. Agatą Kacprzak i p. Agnieszką Olszewskiej. We wczesnych godzinach porannych uczestnicy wycieczki wyruszyli w stronę Warszawy. Pierwszym przystankiem było kino, w którym obejrzeli film, pt. „Ugotowany”. Seans był bardzo ciekawy, opowiadał o życiu charyzmatycznego szefa kuchni, który musiał pokonać wspomnienia z burzliwej przeszłości. Następnie uczniowie udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie uczcili pamięć Polaków walczących w obronie naszego kraju, osób zasłużonych dla Polski, a także patrona naszej szkoły – Armii Krajowej.

Ostatnim punktem wycieczki była prezentacja w stołecznym Planetarium - „Niebo Kopernika”, w którym wyświetlono film „Czas i przestrzeń. Niekończąca się przygoda.”. Była to fascynująca podróż w czasoprzestrzeni. Dzięki temu uczniowie stali się świadkami narodzin gwiazd, powstania Wszechświata oraz dowiedzieli się o kataklizmie kończącym erę dinozaurów. Razem ze starożytnymi Majami zobaczyli kometę Halley’a, a w towarzystwie astronautów, którzy jako pierwsi postawili nogę na Srebrnym Globie, polecieli na Księżyc. Po takiej wycieczce pełnej wrażeń wszyscy marzyli o odpoczynku, ale również byli ciekawi co przyniesie następny dzień.

Dagmara Traczyk., kl. II B

 

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates