background

OJCÓW - KRAKÓW - ENERGYLANDIA - Wycieczka klas IIA i IID LO im. AK w Białobrzegach - 5, 6, 7 października 2021

DZIEŃ 1 - ZŁOTA POLSKA JESIEŃ
We wtorek 5 października zwiedzaliśmy zamek w Pieskowej Skale i Ojcowski Park Narodowy. Jak na październik było wyjątkowo ciepło. Widzieliśmy m.in. jedyny w Polsce kościół wybudowany na moście, jednak najważniejszym punktem programu była Maczuga Herkulesa. Napełnieni pięknem widoków, trochę zmęczeni wędrówką, udaliśmy się na nocleg do hotelu CAMPANILE w Krakowie.

DZIEŃ 2 - "A W KRAKOWIE NA BRACKIEJ PADA DESZCZ...''
Padało na Grodzkiej, na Szpitalnej i na Floriańskiej też. My jednak nie traciliśmy dobrego humoru i staraliśmy się zwiedzić jak najwięcej. Pani przewodnik z pasją przedstawiła nam m.in. ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Sukiennice, dom Matejki, Kościół Franciszkanów i Wawel. Wieczorem niektórzy wybrali się jeszcze raz na Floriańską i w Jamie Michalikowej - najsłynniejszej artystycznej kawiarni w Polsce - spotkali Lajkonika, który zapraszał gości do tańca.

DZIEŃ 3 - HYPERION CZY ZADRA? - OTO JEST PYTANIE
To pytanie zadawali sobie chyba wszyscy ostatniego dnia wycieczki - w Energylandii. Niektórzy wybrali jedno i drugie, inni jeździli na śmiej-żelkach. Każdy znalazł coś dla siebie. Adrenaliny nie brakowało. Pełni wrażeń po godzinie 23. wróciliśmy do swoich domów. Dziękujemy Pani Joannie Obrzydzińskiej i Pani Grażynie Huzar, a także organizatorowi wycieczki Panu Dariuszowi Sańpruchowi za miło spędzony czas; za to, że było i przyjemnie, i pożytecznie. To był naprawdę udany wyjazd. Czekamy na następny.

Uczniowie z IIA i z IID LO im. AK w Białobrzegach

2021  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates