background

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W środę, 1 września 2021 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. Była to inauguracja inna niż dotychczasowe, ze względów na bezpieczeństwo, pozbawiona części oficjalnej – spotkania uczniów klas drugich i trzecich z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym.

Otwarcie nowego roku szkolnego przy zachowaniu szczególnych zasad reżimu sanitarnego odbyło się w czterech turach – o godzinie 9.00 do szkoły przybyli uczniowie, o 9.30 klas drugich, o 10.00 klas trzecich 4-letniego Liceum oraz o godz. 10.30 klas trzecich Liceum 3-letniego. Zaopatrzeni w maseczki ochronne po zdezynfekowaniu rąk przy wejściu na teren szkoły zostali zaproszeni bezpośrednio do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami, podczas których nauczyciele przekazali główne informacje dotyczące organizacji nauki oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w dobie zagrożenia pandemią wirusa COVID-19. Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwali momentu spotkania z koleżankami i kolegami z klasy oraz z nauczycielami przesyłając spod maseczek serdeczne spojrzenia przepełnione radością z możliwości ponownego spotkania.
Przy tej okazji w mury szkoły zawitał wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego – Pan Bartłomiej Kowalczyk, który w swoim przemówieniu wyraził radość z wyboru szkoły przez młodzież i życzył jej powodzenia w nauce, zaś nauczycielom sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Ponieważ rzeczywistość postawiła nas w nowej sytuacji, ten rok szkolny będzie dla wszystkich szczególnym wyzwaniem. Musimy się dostosować i przyzwyczaić do funkcjonowania w warunkach wzmożonej czujności i dbałości o zdrowie swoje i innych. Do tradycyjnych życzeń owocnej nauki dołączamy w tym roku szczególne życzenia zdrowia i spokoju!

Milena Sobania

2021  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates