background

Matura próbna w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach

Ten rok wygląda zupełnie inaczej niż dotychczasowe. Tym bardziej dyrekcja oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach dokładają wszelkich starań, by być wsparciem dla swoich uczniów. Pragniemy, aby pomimo tych trudnych chwil, białobrzescy licealiści patrzyli optymistycznie w przyszłość. Jak wiadomo matura to pierwszy krok w dorosłość, kolejnym są studia – ale zanim dojdziemy do majowej matury właściwej – pragniemy pomóc w przygotowaniach oraz sprawdzeniu nabytej już wiedzy.
Mimo utrudnień wynikających z sytuacji epidemicznej szkoła dba o to, by uczniowie mogli na bieżąco sprawdzać stan swojej wiedzy przed właściwym egzaminem maturalnym. Dlatego też w dniach 3 – 16 marca 2021 r. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach zorganizowała drugi już w tym roku szkolnym próbny egzamin maturalny z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

Pierwsza próba została zorganizowana z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez wydawnictwo OPERON na początku bieżącego roku kalendarzowego. Drugi próbny egzamin maturalny odbył się w murach szkoły, gdzie młodzież w bardzo małych grupach, przy zachowaniu restrykcji reżimu sanitarnego, przystąpiła do próby z języka polskiego, matematyki i języków obcych na poziomie podstawowym oraz z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym: języka polskiego, matematyki języków obcych, biologii, fizyki, historii, chemii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Wyniki prób to ten moment, kiedy można zweryfikować braki, lepiej zaplanować powtórki oraz uzupełnić ewentualne zaległości. Wszystkim maturzystom życzymy dobrych wyników matur próbnych i nie tylko!
Anna Kośla

2021  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates