background

Szkoła pamięta…

Chcąc uczcić pamięć, męstwo bohaterów, żołnierzy polskich walczących w czasie II wojny światowej i w okresie Polski Ludowej nasze Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach przystąpiło do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest propagowanie działań upamiętniających lokalne ważne postaci historyczne, a także związane z nimi wydarzenia. Uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej Małej Ojczyzny.

Nasze 9 września 2020 r. uczniowie z pocztem sztandarowym naszego liceum pod opieką pana Krzysztofa Winiarczyka wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 75. Rocznicy Rozbicia Więzienia w Radomiu.
„Dałem słowo” – 28 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Podziemnego Państwa Polskiego, połączone z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych.
Kolejnym przedsięwzięciem, które idealnie komponowało się z głównymi celami akcji były uroczyste obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej. Szczególny dzień wdzięczności dla nauczycieli za ich pracę i poświęcenie.
Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach zapaliła znicze na grobie Nieznanego Żołnierza, składając hołd bohaterom naszej wolności, którzy służbę miastu przypłacili własnym życiem.

Grażyna Kujawiak

2022  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates