background

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

We wtorek, 1 września 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021. Po prawie półrocznej przerwie wrócili w szkolne mury. Była to inauguracja inna niż dotychczasowe, ze względów na bezpieczeństwo, pozbawiona części oficjalnej – spotkania uczniów wszystkich klas z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym.


Otwarcie nowego roku szkolnego przy zachowaniu szczególnych zasad reżimu sanitarnego odbyło się w dwóch turach – o godzinie 9.00 do szkoły przybyli uczniowie klas pierwszych i trzecich, zaś o godzinie 10.30 klas drugich. Zaopatrzeni w maseczki ochronne po zdezynfekowaniu rąk przy wejściu na teren szkoły zostali zaproszeni bezpośrednio do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami, podczas których nauczyciele przekazali główne informacje dotyczące organizacji nauki oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w dobie zagrożenia pandemią wirusa COVID-19.
Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwali momentu spotkania z koleżankami i kolegami z klasy oraz z nauczycielami przesyłając spod maseczek serdeczne spojrzenia przepełnione radością z możliwości ponownego spotkania.
Przy okazji inauguracji nowego roku szkolnego w ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia cisów „papieskich”, przy pomniku na placu przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach Pani Dyrektor Iwona Śliwa w asyście przedstawicieli uczniów posadziła krzew upamiętniający setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie to zainicjowane zostało przez Państwo Marzenę, Jarosława i Andrzeja Marczaków, dzięki których staraniom Nadleśnictwo Syców przekazało sadzonkę cisa pospolitego (Taxus bacata L.) wyhodowaną w Arboretum leśnym im. Prof. S. Białoboka w Sycowie z nasion, pobłogosławionych przez Ojca Świętego Benedykta XVI podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników w roku 2012.
Ponieważ rzeczywistość postawiła nas w nowej sytuacji, ten rok szkolny będzie dla wszystkich szczególnym wyzwaniem. Musimy się dostosować i przyzwyczaić do funkcjonowania w warunkach wzmożonej czujności i dbałości o zdrowie swoje i innych.
Do tradycyjnych życzeń owocnej nauki dołączamy w tym roku szczególne życzenia zdrowia i spokoju!
Milena Sobania

2021  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates