background

Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2020 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej nasza szkoła obchodziła „Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – pan Dariusz Bąk, starosta Powiatu Białobrzeskiego – pan Sylwester Korgul, wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego – pan Bartłomiej Kowalczyk, przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – pan Stanisław Pękacki, członkowie Białobrzeskiego Koła Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych RP pan Bronisława i pan Marian Hernik oraz Prezes Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Białobrzegach Pan Stanisław Kośla.

Tegoroczna akademia była nietypowa - minimalistyczna. Młodzież postanowiła tym razem nie odgrywać scenek teatralnych, ponieważ przedstawienie uczuć, emocji, jakie towarzyszyły Żołnierzom Wyklętym jest zadaniem karkołomnym. Uczniowie podjęli decyzję, aby zaprezentować sylwetki: Łukasza Cieplińskiego, Zygmunta Szendzielarza, Danuty Siedzikówny, Witolda Pileckiego i Mieczysława Dziemieszkiewicza.
Naszą uroczystość uświetniła gra na pianinie Kacpra Nadgrodkiewicza oraz niezawodny duet wokalny - Weroniki Nowickiej i Dominiki Niewiadomskiej. W hali Widowiskowo-Sportowej mogliśmy również podziwiać plakaty upamiętniające „Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych” wykonane przez uczniów naszej szkoły. Najoryginalniejsze prace zostały wyróżnione i podczas akademii pan Poseł na Sejm Dariusz Bąk i pani Dyrektor Iwona Śliwa wręczyli nagrody laureatom. Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Iwona Śliwa, pani Anna Wieczorek, pani Natalia Krawczyk i pan Robert Wiśniewski nagrodzili pracę: Julii Bors I miejsce, Weroniki Flakiewicz II, Mikołaja Syty III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Natalia Krawczyk

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates