background

Wielkopostne nauki rekolekcyjne


W dniach 26-28 lutego 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Grzegorz Potrzebowski - wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach, na co dzień nasz nauczyciel katecheta. Tegoroczne nauki rekolekcyjne odbywały się w hali widowiskowo-sportowej, do której uczniowie udawali się, w wyznaczonym czasie, pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.
Rekolekcje – to w Kościele rzymskokatolickim kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. To czas oczyszczenia, odnowy duchowej. Nauki rekolekcyjne pomagają zrozumieć pewne ważne sprawy, zweryfikować swoje postępowanie oraz relacje z innymi osobami.

Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić. W tym miejscu składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszemu ojcu duchowemu – Księdzu Grzegorzowi Potrzebowskiemu.

Milena Sobania

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates