background

Każda kropla jest cenna

Honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea jak i metoda leczenia, której nie da się zastąpić w żaden inny sposób. Człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku. Honorowy dawca krwi bezinteresownie pomaga w wyzdrowieniu lub ratuje życie drugiego człowieka. Dlatego właśnie jesteśmy tak dumne z uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach, absolwentów i wszystkich innych honorowych krwiodawców, którzy wspierają akcje poboru krwi w naszej szkole.
W dniu 26.11.2019 odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja poboru krwi. Zgłosiło się 26 osób, z których zakwalifikowano 20 dawców. Oddali oni po 450 ml pełnej krwi. Wszyscy dawcy otrzymali Pochwały Dyrektora Szkoły.

Dziękujemy z całego serca wszystkim uczniom, absolwentom i innym osobom, które oddały krew. Mamy nadzieję, że do następnej akcji przyłączą się pełnoletni uczniowie klas drugich, których gorąco zachęcamy.
Przypominamy, że krew pobierana może być tylko od zdrowych osób po spełnieniu odpowiednich warunków.
Żeby oddać krew: 
- musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty, 
- musisz ważyć powyżej 50 kg. Dawcami krwi nie mogą być osoby, które: 
- w ciągu ostatnich 6 miesięcy miały wykonywany zabieg operacyjny, przekłucia uszu lub innych części ciała, bądź tatuaż, 
- chorowały na żółtaczkę.

Krwi nie mogą również oddawać kobiety w ciąży i do 6 miesięcy po porodzie, w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu.

Koordynatorzy: Agnieszka Walczak Anna Fołtyn

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates